Steico z Pomorskim Gryfem Gospodarczym


Po raz siedemnasty w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się Gala Finałowa konkursu o „Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy”. Kapituła wybrała czterech laureatów, którzy odebrali statuetki Gryfa Gospodarczego 2016. Tczewska firma Flex, po raz drugi z rzędu odebrała Gryfa Medialnego, nagrodę specjalną którą przyznali m.in. czytelnicy Dziennika Bałtyckiego. W konkursie głównym w kategorii mikroprzedsiębiorstwo decyzją kapituły statuetką nagrodzona została firma TMA Automation sp. z o.o. z Gdyni. W kategorii małe przedsiębiorstwo zwyciężyła firma Corleonis sp. z o.o. s.k.a. z Rumi. Najlepszym średnim przedsiębiorstwem została Mega SA z Gdyni. Statuetka Gryfa wśród dużych przedsiębiorstw trafiła do firmy Steico sp. z o.o. z Czarnej Wody.

- Gryfy Gospodarcze to szczególny konkurs. Ma charakter regionalny, ale nagradza firmy, które działają na rynku krajowym i zagranicznych. Firmy poddawane są wnikliwej ocenie, audytowi dzięki czemu wyróżnienie jest cenione w środowisku gospodarczym - powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Statuetkami nagradzane są nie tylko firmy zwiększające swoje wyniki finansowe, ale też mająych na uwadze potrzeby lokalnych społeczności. Zdobywcom statuetki życzę, aby była ona przede wszystkim motywacją do jeszcze lepszej pracy, utrzymywania jakości i podnoszenia standardów

Specjalne statuetki trafiły do firm działających odpowiedzialne społecznie i innowacyjne. Gryfem Odpowiedzialności Społecznej 2016 nagrodzony została Bank Rumia Spółdzielczy. Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2016 trafił do firmy Svanvid sp. z o.o. z Gdańska.

Jak co roku wręczony został także Gryf Medialny, nagroda przyznawana przez patronów medialnych konkursu:„Dziennik Bałtycki”, Trójmiasto.pl, TVP Gdańsk i Radio Gdańsk. Głosami m.in. naszych Czytelników, internautów, słuchaczy i widzów statuetka po raz drugi z rzędu trafiła do firmy Flex z Tczewa, do niedawna znanej jako Flextronics International Poland.

- Ta nagroda potwierdza, że nasze zaangażówanie w regionie jest zauważane - powiedział Stanisław Motylski, dyrektor ds. rozwoju Flex z Tczewa. - Tym bardziej nas cieszy, że zostało docenione po raz drugi.

W tegorocznej edycji Gryfów Gospodarcych zakwalifikowanych do konkursu zostało 27 przedsiębiorstw. Z tego komisja konkursowa do finału wybrała dwanaście: Bank Rumia Spółdzielczy, Corleonis sp. z o.o. s.k.a. z Rumi, Flex (dawniej Flextronics) z Tczewa, IQ PL sp. z o.o. z Gdańska, Mega SA z Gdyni, Remontowa LNG Systems sp. z o.o. z Rumi, Rockfin sp. z o.o. z Żukowa, Steico sp. z o.o. z Czarnej Wody, Svanvid sp. z o.o. z Gdańska, TMA Automation sp. z o.o. z Gdyni, Volanto sp. z o.o. z Gdyni oraz Wikęd sp. z o.o. z Luzina.

Gala była także okazją aby podziękować panu Piotrowi Jarockiemu, który przez 16 lat organizował konkurs i czuwał nad jego przebiegiem. Piotrowi Jarockiemu podziękował marszałek Mieczysław Struk.

Konkurs o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy” organizowany jest od 2000 r. Celem jest promocja przedsiębiorczości i aktywności gospodarczej pomorskich przedsiębiorstw poprzez m.in. prezentację i promowanie firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu, promowanie laureatów poprzez rekomendowanie ich do ogólnopolskich nagród i wyróżnień, włączenie sektora przedsiębiorców do szerokiej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, a także inicjowanie pozytywnego współzawodnictwa.

Konkurs organizowany jest z inicjatywy Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości pełniącej rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości.

Fot.: Karolina Misztal | Jacek Klein | strefabiznesu.dziennikbaltycki.pl